Ajánlott korosztály: 5-8. évfolyam
Időtartam: 3 x 120 perc, egy teljes délután egy helyi alkotóművésznél, egy teljes nap a budapesti kirándulásra.
Minimális létszám: 15 fő
„Tér”
Mi a tér szerepe a művészetben? Miként tudjuk megfogni a körülöttünk lévő teret? Hányféle tér vesz körül minket? Mi adhat jelentőséget ezeknek?
Felidézzük az elmúlt korok tereit, művészeti ábrázolásait. Schöffer válaszai mellett a saját válaszainkat is kutatjuk, a teret a magunk képére formáljuk.
Alkotóműhely: térbeli alkotás vagy makett készítés, különleges textúrájú nyomatok, gipszrelief, vagy kollázskép.
Időtartam: 90 perc
„Fény”
Számodra mit jelent a fény? Milyen természetes vagy mesterséges fények vesznek körül? Hatnak ezek rád? Schöffert a fény lázas kísérletezésbe hozta. De nem csak őt – fények a művészetben és fényművészek napjainkban. Varetra doboz: egy nagyon különleges alkotás…
Alkotóműhely: világító lampion, vagy kompozíció fénnyel való rögzítése fotogram segítségével.
Időtartam: 90 perc
„Mozgás”
Minden mozog – de ábrázolni vajon könnyű-e? Hogyan csinálták ezt a nagy elődök? Megcsal a szemünk? Csak illúzió! Op-art és kinetizmus. Hozzuk valódi mozgásba az alkotást!
Alkotóműhely: mobilszobor, kinetikus mozgókép.
Időtartam: 90 perc
„Schöffer összes rövidítve”
Kicsit mindenből. Mindhárom témával foglalkozunk, amely leginkább megfogható a schöfferi életműben.
Alkotóműhely: térplasztika, világító mécses, vagy kinetikus mozgókép.
Időtartam: 120 perc
„TÉR-kép” - öt alkalmas havi szakkör
A szakköri sorozat öt alkalma során nem csupán a tér-fény-idő/mozgás témáival foglalkozunk, hanem közvetlen tapasztalatot is szerzünk a művészi alkotófolyamatról, és kitekintünk a képzőművészetek felé is. Ellátogatunk egy helyi alkotóművészhez, ahol beleshetünk az alkotófolyamat lépéseibe a kezdetektől egészen a megvalósulásig. Egy alkalommal pedig Budapestre látogatunk, hogy a Ludwig Múzeum foglalkozásán gyűjtsünk inspirációt saját alkotásainkhoz.